plaża

Rewal jest miejscowością nadmorską i  jednym z większych kurortów nadbałtyckich w województwie zachodniopomorskim. Ta wielkość jednak nie przytłacza, właśnie dzięki niskiej zabudowie rozciągającej się między brzegiem morskim a szosą można znaleźć najciekawsze noclegi w Rewalu. Urozmaicona architektura, zadbane ogródki przydomowe, liczne kawiarenki, kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic – to wszystko nadaje Rewalowi charakter przytuliska. Rewal zachwyca swoją urodą, zadbaną zielenią oraz dobrze utrzymanymi chodnikami i ulicami – podkreślają wczasowicze wynajmujący noclegi w Rewalu i przebywający tam tylko okazjonalnie.

Ta opinia nie zmienia się od kilku lat. Dokładnie od momentu, gdy gmina zakończyła układanie gazociągu i kanalizacji. Wówczas przystąpiono do porządkowania otoczenia – urządzono nowe zieleńce, wymieniono oświetlenie i nawierzchnię na głównych ulicach. Jeśli ktoś lubi spacery plażą, to właśnie powinien szukać noclegów w Rewalu blisko niej. Na uwagę zasługują niskie ceny noclegów w Rewalu. Nie powiemy dziś ile ich jest, bo ciągle powstają nowe. Mieszkańcy stale inwestują w bazę noclegową – budują, rozbudowują, modernizują. Wszystko po to, by wczasowiczom i turystom oferować coraz wyższy standard oferowanych  przez  nich pokoi w Rewalu.

Do dyspozycji wczasowiczów, którzy mogą zarezerwować noclegi w Rewalu jest także olbrzymi camping, malowniczo położony tuż na klifowym brzegu. Są również małe pola namiotowe.  W miejscach, gdzie rezerwujemy pokoje w Rewalu można zamówić całodzienne wyżywienie, pensjonaty zapewniają wręcz domową kuchnię. Prócz tego w całym Rewalu są bary, bistra, szaszłykarnie, smażalnie ryb. Widok rybaków wyciągających sieci z nocnych połowów, to niezapomniane przeżycie. Od rewalskich rybaków można kupić świeżo złowioną rybę, by usmażyć ją potem na patelni lub grillu i zjeść ze smakiem, popijając kuflem pienistego piwa. W sezonie letnim, w Rewalu jest tłoczno, gwarno, wesoło, z każdego zakątka dolatuje muzyka, a w powietrzu unosi  się zapach smażonych ryb, pieczonych kiełbasek czy prażonej kukurydzy.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *