plaża

Najmodniejszą w ostatnich latach miejscowością na letni wypoczynek niewątpliwie stał się Rewal. W Rewalu spotkamy plaże szerokie i z gruboziarnistym piaskiem, z miejscami występującymi drobnymi kamieniami. Do jednych z ładniejszych plaż w Polsce należy plaża w niedalekim Pobierowie. Na plaży znajdują się zjeżdżalnie wodne i zamki pneumatyczne (poduszki do skakania dla dzieci). Przy plaży liczne punkty małej gastronomii, wypożyczalnia skuterów wodnych, gokartów i riksz. Z morza wystają drewniane falochrony, na które często siadają mewy. Idąc plażą na wschód, można dojść do oddalonego o 2 km Trzęsacza.

Rewal przyciąga turystów dobrze rozwiniętą bazą noclegową, urozmaiconą architekturą, licznymi kawiarenkami, dyskotekami, ciekawym oświetleniem ulic, a przede wszystkim piękną  plażą, która rozciąga się wzdłuż klifu. Pokoje w Rewalu można wynająć tuz przy plaży, bo jest ona położona poniżej klifu 15 metrów.  Klif, który rozciąga się wzdłuż całego  brzegu,  porośnięty jest  drzewami, które w bardzo upalne dni mogą dawać ożywczy cień. Rewal oferuje wypoczynek na każdą kieszeń. Można znaleźć  pokoje w Rewalu tanie, ale można również bez problemu poszukać drogich noclegów w Rewalu.

Baza noclegowa Rewala to hotele, ośrodki wczasowe i wypoczynkowo- sanatoryjne, pensjonaty i domy gościnne, campingi i pola namiotowe. Z Rewala można odbywać ciekawe wycieczki rowerowe do pobliskich miejscowości. Można wybierać się na  długie wycieczki piesze, bo okolice Rewala są bardzo interesujące. Jest tam wiele unikalnych rezerwatów przyrody. I to też jest atutem wynajęcia noclegu w Rewalu. Można też  pojechać się do Kołobrzegu i stamtąd promem popłynąć  do Szwecji. Z Rewala możemy robić sobie wycieczki po okolicy zabytkową  kolejką wąskotorowa wzdłuż wybrzeża. Daje to możliwość opalania się codziennie na innej plaży, w Niechorzu, czy  Trzęsaczu, bo tam są stacje tej kolejki. W samej miejscowości  jest dużo obiektów sportowych, można więc samemu  uprawiać  różnego rodzaju sporty, ale można również obejrzeć na plaży  mecze siatkówki  plażowej.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *